خدمات آمبولانس عمومی فقط در موارد اضطراری قابل دسترسی است. لذا زمانی که اورژانس برای موارد غیر ضروری مانند ویزیت پزشک متخصص یا عکس برداری در بیمارستان نیاز باشد، برای راحتی و رفاه بیمار خدمات آمبولانس خصوصی ضروری است.
بیمارانی که شرایط مراجعه به یک مرکز درمانی را ندارند و یا اینکه نیاز دارند فردی بتواند با آنها برود و پشتیبانی های  لازم را انجام دهند، می توانند با آمبولانس خصوصی تماس بگیرند.
ایمنی و محافظت از بیماران در برابر سوءاستفاده و آسیب‌ها بسیار اهمیت دارد. به خصوص اگر فرد بیمار سالمند باشد، حمل و نقل او از مراکز درمانی به منزل سخت و دشوار می‌‍شود. امروزه مشکلات انتقال بیمار به منزل پس از ترخیص او بسیار رایج است. به خصوص اگر که بیمارتان منع حرکتی داشته باشد این نیاز به وجود می‌آید که از آمبولانس خصوصی استفاده کنید و از خطرات احتمالی پیشگیری کنید. برخی از خطرات احتمالی شامل سقوط بیمار حین جا به جایی، احتمال عفونت محل زخم و شکستگی هستند. با استفاده از اورژانس خصوصی دیگر نگران جا به جایی بیمارتان برای کارهایی مانند ویزیت پزشک، مراجعه به مراکز درمانی برای عکس برداری تخصصی و غیره نباشید

© تمامی حقوق سایت برای خدمات پرستاری در منزل نگین اختیاریه محفوظ است.